Продавець ТОВ "Спецпроменерго-1" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
38 відгуків
+380 (93) 585-73-01
+380 (93) 585-73-01
+380 (93) 585-73-01

Рекуператори (Економайзери)

У стандартному вигляді рекуператор складається з двох основних елементів:

1. Теплообмінник, виготовлений на основі сталевої труби з алюмінієвим накатним ребрам.

2. Дифузори, які монтуються на теплообмінник і приєднуються до випускної системи.

Рекуператор монтується на випускну систему так, щоб відпрацьовані гази проходять через дифузори та переріз калорифера. Наступним кроком є під'єднання до мережі, за якою циркулює середовище, що вимагає нагрівання (газ, вода тощо) за допомогою патрубків. Під час проходження відпрацьованих газів через переріз рекуператора відбувається теплообмін між середовищами за допомогою срібних труб. Газ віддає частину теплової енергії, підвищуючи температуру нагрівальної среды.


 

Рекуператори (утилізатори, економайзери) тепла димових газів

 

В умовах стрімкого росту цін на традиційні теплоносійки (особливо газ), виникає питання про економію споживання палива та раціоналізації енергоспоживання. Одним зі способів економії палива є використання тепла димових газів після котла (печі та ін.) за допомогою рекуператорів (економайзерів, утилізаторів).

У класичній схемі нагріті гази викидається в атмосферу разом із теплом, яке вони в собі несуть. Але під час увімкнення до цього ланцюга рекуператора здійснюватиметься повернення тепла від газів, що відходять, і з'являється можливість перерозподілу отриманої енергії в корисних цілях. Повертне тепло можна використовувати для нагрівання води, повітря або інших рідких і газоподібних середовищ.

Переважно рекуператори застосовуються для нагрівання води зі зворотної лінії теплоносія перед водогрівним котлом або поживної води перед паровим котлом.

Основні сфери застосування:

 

- водогрейні котли,

- парові котли,

- хлібопекарні печі,

- кондитерські печі,

- опалювальні печі,

— сушильні камери та ін.

 

Рекуператори застосовуються для таких типів палива:

 

— природний газ

- тверде паливо

- рідке паливо

 

В середньому, під час захолодження димових газів до температури вище за точку роси, можна повернути приблизно 5% тепла. Відповідно, можна зменшити споживання палива на 5%. Під час захолодження димових газів до температури нижче точки можна повернути до 10% тепла. Внаслідок застосування рекуператора або збільшується сумарна потужність котла, або зменшується споживання палива.

5% — це багато чи мало?

Вітер для прикладу кошеня потужністю 1000 кВт.

5% от 1000 кВт — це 50 кВт.

Для того, щоб отримати 50 кВт тепла, необхідно спалити 5,8 мприродного газу.

Вартість одного м3 природного газу становить 7,09* грн.

Тобто на годину економиться 5,8х7,09=41,12 грн.

За добу (24 години) — 986,93 грн.

На місяць (30 днів) — 29607,84 грн.

Якщо взяти витрати на ТКЕ в Україні за 2017 в розмірі 5.6* млрд м3 газа по цене 7,09 грн. за 1 м3, То економія в 5% дає нам майже 2 млрд грн. на рік.

Зрозуміло, що підсумкова реальна сума економії залежить від багатьох чинників (реальне завантаження котла, середня температура повітря й багатьох других).

 

*Дані для розрахунків взяті з відкритих джерел.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner